حداکثر 5 پرونده ، هر اندازه 10 میلیون پشتیبانی می شود. خوب
Guangzhou OSUNSHINE Environmental Technology Co., Ltd 86-020-38246006  info@ozocenter.com
اخبار قیمت دریافت کنید
خانه - اخبار - کاربرد ازن ژنراتور در تصفیه آب استخر

کاربرد ازن ژنراتور در تصفیه آب استخر

February 7, 2023

 

برای کاربران از سیستم تصفیه آب ازن استفاده می شود تا کیفیت آب استخر به سطح بالایی برسد.اینکه آیا می تواند الزامات استفاده را برآورده کند به چندین عامل بستگی دارد: اینکه آیا گردش جریان مخالف است، آیا سیستم فیلتر به طور معقول طراحی شده است، آیا ژنراتور ازن پیشرفته است، آیا نسبت قیمت عملکرد سیستم تصفیه آب ازن، آیا خدمات پس از فروش به موقع است، چقدر شارژ است، چقدر شهرت دارد آیا سازنده تجربه در تصفیه آب ازن استخر دارد.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

با توجه به تقاضای صنعت ازن، ژنراتور اکسیژن ازن با غلظت بالا سری Y راه اندازی شد.این دستگاه عمدتاً شامل سه بخش است: ژنراتور اکسیژن اختصاصی ازن، ژنراتور ازن با راندمان بالا و سیستم خنک کننده آب گردش داخلی ازن.

 

مزایای استفاده از ازن در آب استخر:

 

ازن و فرآورده های ثانویه آن (مانند هیدروکسیل) قوی ترین اثرات باکتری کش و غیرفعال کننده ویروس را دارند که می تواند به طور موثری از گسترش بیماری های عفونی جلوگیری کند.آزمایشات نشان می دهد که ازن با غلظت یکسان می تواند باکتری ها و ویروس ها را 600 تا 3000 برابر موثرتر از کلر از بین ببرد.هنگامی که غلظت ازن 1 میلی گرم در لیتر است، فقط 5 ثانیه طول می کشد تا اشریشیا کلی مدفوعی غیرفعال شود، و 15000 ثانیه طول می کشد تا با همان غلظت کلر به همان اثر برسید.

 

ازن یک باکتری سبز دوستدار محیط زیست شناخته شده بین المللی است که هیچ گونه آلودگی ثانویه برای محیط زیست ایجاد نمی کند.عوامل کلر با مواد آلی موجود در آب واکنش داده و انواع ترکیبات آلی کلردار مانند کلروفرم، کلروفرم و غیره را تولید می کنند. این مواد به عنوان جهش زاهای سرطان زا شناخته می شوند.هنگامی که افراد شنا می کنند، این مواد سمی جذب بدن انسان می شود (بدن انسان می تواند در هر ساعت 500 میلی لیتر آب را در آب جذب کند).ترکیبات آلی کلر موجود در آب نیز می تواند چشم و پوست افراد را تحریک کند و باعث قرمزی چشم و بثورات پوستی شود.

 

ترکیبات آلی کلردار و کلر و سایر گازهای سمی تبخیر شده از آب می توانند به اندام های تنفسی انسان آسیب برسانند، در حالی که ازن چنین مشکلاتی را ایجاد نخواهد کرد.

 

اسیدهای تولید شده توسط کلر به طور جدی سیستم تصفیه آب و تجهیزات و سازه های موجود در موزه مانند شبکه، گرمایش و غیره را خورده می کنند.

 

ازن یک اکسیدان قوی است که می تواند به طور موثری مواد هیومیک موجود در آب را تجزیه کند، یون های آهن و منگنز را در آب اکسید کند و موجودات کوچکی را که نور را در آب پراکنده می کنند تجزیه کند، بنابراین شفافیت آب را تا حد زیادی بهبود می بخشد و آن را آبی زیبا می کند، در حالی که آماده سازی کلر هیچ گونه اثری ندارد. چنین اثریبرای آبی شدن آب، استخر شنا با استفاده از آماده سازی کلر اغلب نیاز به افزودن نمک مس دارد که برای افراد بسیار مضر است.

Application of ozone generator in water treatment of swimming pool

حلقه زخم ® ویژگی های ژنراتور اکسیژن ازن سری Y برای آب استخر:

 

1. غلظت بالای ازن خروجی: غلظت خروجی ازن می تواند به بیش از 60 میلی گرم در لیتر برسد.تا 110 میلی گرم در لیتر.از آنجایی که از ژنراتور اکسیژن داخلی با غلظت تا 90% و سرامیک های کامپوزیت دی الکتریک بالا با ثابت دی الکتریک تا 80-90 استفاده می شود، غلظت ازن خروجی بالاست.با این حال، منبع اکسیژن لوله ازن شیشه ای تنها 10-15 میلی گرم در لیتر است و منبع هوای لوله ازن شیشه ای تنها 2-5 میلی گرم در لیتر است.

 

2. عدم وجود ناخالصی مانند ترکیبات نیتروژن: از دستگاه اکسیژن ساز مخصوص ازن، با خلوص ازن بالا، بدون ناخالصی در ازن و اساساً بدون ترکیبات نیتروژن در گاز ازن استفاده می شود.

 

3. مقاومت در برابر خوردگی، مناسب برای محیط ازن.در مقایسه با اکسیژن سازهای معمولی و مولدهای اکسیژن، بسیاری از مواد مقاوم در برابر خوردگی ازن استفاده می شود که می توان برای مدت طولانی در محیط ازن از آنها استفاده کرد.

 

4. افزایش دمای پایین، مناسب برای عملیات مداوم و پایدار.ژنراتور اکسیژن داخلی از فناوری خنک کننده عمیق هوا و فناوری اتلاف حرارت عمیق برای اطمینان از افزایش دمای پایین ژنراتور اکسیژن استفاده می کند و سیستم خنک کننده آب در گردش داخلی افزایش دمای بسیار پایین ژنراتور ازن را تضمین می کند.افزایش دمای کل تجهیزات فقط 3-5 ℃ است که عملکرد مداوم و پایدار سیستم را تضمین می کند.می تواند به طور مداوم به مدت 24 ساعت کار کند

 

5. خروجی ازن پایدار است.سیستم خنک‌کننده آب گردش داخلی تضمین می‌کند که گرما را می‌توان به سرعت در هنگام بروز ازن از بین برد، بنابراین خروجی ازن پایدار است.سیستم گردش داخلی از خنک کننده ضد یخ استفاده می کند، بنابراین در طول کارکرد طولانی مدت جرم نمی گیرد و همچنین می تواند به طور معمول در محیط زیر صفر کار کند.قبل از خروج از کارخانه، هر دستگاه ازن توسط یک آشکارساز ازن آزمایش می شود.

 

6. در برابر رطوبت مقاوم و برای محیط مرطوب مناسب است.در مقایسه با ژنراتور اکسیژن داخلی، اقدامات رطوبت زدایی سه سطحی اتخاذ شده است.این شامل مرحله اول زهکشی خودکار سرد عمیق، مرحله دوم رطوبت زدایی غربال مولکولی و مرحله سوم رطوبت زدایی غربال مولکولی برای تولید اکسیژن است.دو مرحله اول رطوبت زدایی از غربال مولکولی تولید کننده اکسیژن محافظت می کند، طول عمر غربال مولکولی تولید کننده اکسیژن را افزایش می دهد و با محیط مرطوب سازگار می شود.

 

7. پوسته فولادی ضد زنگ یا پوسته اسپری پلاستیکی.کل دستگاه از پوسته یا پوسته اسپری فولاد ضد زنگ استفاده می کند که به راحتی تمیز می شود و مقاوم در برابر ازن است.پوسته فولادی ضد زنگ برای محیط های مرطوب مناسب است، در حالی که پوسته اسپری پلاستیکی برای محیط های نسبتا خشک مناسب است.

 

8. یکپارچه سازی سیستم، بدون تعمیر و نگهداری.در داخل مولد اکسیژن از کمپرسور بدون روغن بدون نیاز به تعمیر و نگهداری استفاده می شود.نیازی به نگهداری منظم نیست.سیستم خنک کننده آب فقط از چرخه بسته استفاده می کند که کار تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد.

 

9. با هوا به عنوان ماده خام، هزینه گاز ازن کم است.دستگاه اکسیژن ساز از هوا به عنوان ماده اولیه برای تولید اکسیژن به روش فیزیکی استفاده می کند و مصرف روزانه مواد وجود ندارد.در مقایسه با سیلندرهای اکسیژن، هزینه اکسیژن بسیار پایین است.

 

10. حجم کم، نویز کم و خروجی پایدار.در مقایسه با سیستم تولید اکسیژن اسپلیت با خروجی یکسان، حجم تجهیزات تنها یک سوم حجم سیستم اسپلیت است.صدای سیستم اسپلیت عموماً بالای 75 دسی بل است و صدای دستگاه اکسیژن ساز ازن سری Y زیر 65 دسی بل است.